Chcete se rychle naučit cizí jazyk? Hlavně mluvte!
Hlavní strana

Chcete se rychle naučit cizí jazyk? Hlavně mluvte!

Email Tisk
Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

obrpremyslej

Na většině škol a ve většině vzdělávacích institucí spočívá výuka cizího jazyka v biflování slovíček a nekonečném procvičování gramatiky. Jen výjimečně zůstane nějaký ten čas i na mluvení. Přitom právě mluvení a komunikace jsou vůbec nejdůležitějšími částmi výuky cizího jazyka. Jakmile jste schopni v angličtině nebo němčině sestavit alespoň několik smysluplných vět za sebou, tak hlavně mluvte, mluvte a mluvte!

Nejlépe s rodilým mluvčím

Možná to cítíte sami na sobě. Možná někoho takového znáte ze svého okolí. Pár anglických slovíček jste se už naučili, alespoň základní fráze už vám také docela jdou – ale jakmile na vás promluví nějaký cizinec, zůstanete stát jako opaření a nejste schopni ze sebe vydat jedinou hlásku. Zkrátka se bojíte mluvit.

Nebojte, nejste ani zdaleka jediní. Strach mluvit anglicky (německy, italsky,…) má spousta lidí a navíc na to existuje lék – konverzační kurzy. Nejlepší jsou ty přímo s rodilým mluvčím, v jehož přítomnosti zkrátka nemůžete mluvit česky. Když neznáte nějaké slovíčko, musíte ho opsat. Když se občas spletete v gramatice, vůbec nic se neděje. Dokud vám lektor rozumí, je všechno v pořádku. Důležitější než gramatika u těchto kurzů je, že se učíte v cizím jazyce komunikovat, reagovat a přemýšlet.

Licencovaná metoda

Výuku angličtiny, němčiny a dalších jazyků založenou zejména na konverzaci někteří odborníci označují jako „direct method“ – přímou metodu. Tento systém výuky je licencovaný a skutečně během něho záleží jen na tom, abyste bez dlouhého přemýšlení odpovídali na dotazy lektora a tím postupně odbourávali strach z mluvení. Základními stavebními kameny metody jsou rychlost a pohotovost, díky kterým se vám cizí jazyk dostane do krve. S nadsázkou lze říct, že „ani nemáte čas, abyste měli z mluvení strach“.

Zajděte si ve volné chvilce do jazykové školy nebo vzdělávací agentury ve vašem okolí, přihlaste se na konverzační kurz a sami uvidíte, jak efektivní tento způsob výuky je.

 

Sdílet článek

Líbil se Vám článek? Ohodnoťte jej!