Chcete se rychle naučit cizí jazyk? Hlavně mluvte!
Hlavní strana Osobní růst Myšlení Chcete se rychle naučit cizí jazyk? Hlavně mluvte!

Chcete se rychle naučit cizí jazyk? Hlavně mluvte!

Email Tisk
Hodnocení uživatelů: / 3
NejhoršíNejlepší 

obrpremyslej

Na většině škol a ve většině vzdělávacích institucí spočívá výuka cizího jazyka v biflování slovíček a nekonečném procvičování gramatiky. Jen výjimečně zůstane nějaký ten čas i na mluvení. Přitom právě mluvení a komunikace jsou vůbec nejdůležitějšími částmi výuky cizího jazyka. Jakmile jste schopni v angličtině nebo němčině sestavit alespoň několik smysluplných vět za sebou, tak hlavně mluvte, mluvte a mluvte!

Nejlépe s rodilým mluvčím

Možná to cítíte sami na sobě. Možná někoho takového znáte ze svého okolí. Pár anglických slovíček jste se už naučili, alespoň základní fráze už vám také docela jdou – ale jakmile na vás promluví nějaký cizinec, zůstanete stát jako opaření a nejste schopni ze sebe vydat jedinou hlásku. Zkrátka se bojíte mluvit.

Nebojte, nejste ani zdaleka jediní. Strach mluvit anglicky (německy, italsky,…) má spousta lidí a navíc na to existuje lék – konverzační kurzy. Nejlepší jsou ty přímo s rodilým mluvčím, v jehož přítomnosti zkrátka nemůžete mluvit česky. Když neznáte nějaké slovíčko, musíte ho opsat. Když se občas spletete v gramatice, vůbec nic se neděje. Dokud vám lektor rozumí, je všechno v pořádku. Důležitější než gramatika u těchto kurzů je, že se učíte v cizím jazyce komunikovat, reagovat a přemýšlet.

Licencovaná metoda

Výuku angličtiny, němčiny a dalších jazyků založenou zejména na konverzaci někteří odborníci označují jako „direct method“ – přímou metodu. Tento systém výuky je licencovaný a skutečně během něho záleží jen na tom, abyste bez dlouhého přemýšlení odpovídali na dotazy lektora a tím postupně odbourávali strach z mluvení. Základními stavebními kameny metody jsou rychlost a pohotovost, díky kterým se vám cizí jazyk dostane do krve. S nadsázkou lze říct, že „ani nemáte čas, abyste měli z mluvení strach“.

Zajděte si ve volné chvilce do jazykové školy nebo vzdělávací agentury ve vašem okolí, přihlaste se na konverzační kurz a sami uvidíte, jak efektivní tento způsob výuky je.

 

Sdílet článek

Líbil se Vám článek? Ohodnoťte jej!