Objevte svůj úspěch díky deníku vděčnosti
Hlavní strana Osobní růst Úspěch Objevte svůj úspěch díky deníku vděčnosti

Objevte svůj úspěch díky deníku vděčnosti

Email Tisk
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Přemýšleli jste někdy nad tím, zda jsme dostatečně vděční za to, co se v našich životech odehrává? Vysoce pravděpodobně ne. Přitom bezesporu existuje mnoho věcí, za které bychom mohli poděkovat. Nejen ostatním, ale hlavně sami sobě! Právě této myšlenky se chytili američtí vědci z Harvardské univerzity v Cambridge. Ti přišli s mentálním cvičením, které může každému pomoci cítit se šťastnější a spokojenější. Jde přitom o poměrně jednoduchý postup, který vás nebude nic stát.

Stačí si jen každý večer před spaním zapsat pět věcí, které vám ten den udělaly radost.

Večer díky tomu půjdete spát spokojení, s vědomím toho, že ten den se ve vašem životě podařilo minimálně pět věcí. Může přitom jít o maličkosti, na které byste jinak brzy zapomněli – třeba dobrá snídaně, podařený make-up či to, že vás nadřízený před ostatními pochválil. Stejně tak si můžete zapsat i něco, co se podařilo vám osobně, přestože jste to původně odkládali. Možná, že jste si uklidili v autě, vysáli byt nebo navštívili tchyni. I to je něco, za co byste měli být vděční. Jsou to totiž věci, které se vám podařily!

…a deník vděčnosti je na světě!

Pokud si vydržíte psát deník alespoň měsíc, můžete se ohlédnout zpět a zhodnotit, zda se díky svým úspěchům cítíte lépe. Výhodou je navíc i to, že jakmile se vám nebude dařit, budete si svým sešitem moci zalistovat, a ihned si uvědomíte, kolik dobrého se toho ve vašem životě děje. I zdánlivé banality pak začnete vnímat v pozitivním světle, což postupem času povede k tomu, že vám bude svět připadat hezčí a lepší.

Tento zajímavý experiment si ve světě rychle získal na oblibě, vznikly tak i speciální sešity či diáře, které jsou určené přímo pro něj. Patří sem třeba i A The Five Minute Journal, do kterého si každé ráno a každý večer pět minut zapisujete věci, na které se těšíte, které se vám povedly, a za které jste vděční. Každý týden na vás navíc čeká nový motivační citát či zajímavá výzva.

Co říkáte na tento zajímavý způsob, jak se cítit šťastnější a vděčnější? Plánujete si psát deník vděčnosti?

Sdílet článek

Líbil se Vám článek? Ohodnoťte jej!

Doporučujeme:

Videoklipy zdarma najdete na webu Hudbaprotebe.cz,

Stříbrné přívěsky - investice, která vám udělá radost!

Uč se, pracuj, hrej si! Výkonný mobilní telefon iPhone 12 je tu pro vás.

Jak se správně připravit na VŠ?

Existuje mnoho způsobů jak se připravit na zkoušky na VŠ. Poradíme Vám ty nejlepší možnosti! Více...

Příprava na přijímací zkoušky na střední školu

Vema je komplexní docházkový systém, který zajistí efektivní přehled o docházce zaměstnanců.

Hledáte spolehlivé řešení pro řízení projektů? Vyzkoušejte český CRM systém eWay-CRM.