Tvořivost v partnerských vztazích - 2.část
Hlavní strana Vztahy a společnost Partnerské vztahy Tvořivost v partnerských vztazích - 2.část

Tvořivost v partnerských vztazích - 2.část

Email Tisk
Hodnocení uživatelů: / 2
NejhoršíNejlepší 

002

V minulém článku jsem vysvětloval proč je tvořivost ve vztazích tak důležitá. V tomto druhém pokračování vám chci ukázat a inspirovat vás praktickými příklady tvořivosti v partnerských vztazích.

Jak být ve vztahu tvořivý? Každý vztah je individuální a jedinečný. Co platí v jednom, nemusí platit v druhém. Důležité však je, snažit se poznat svého partnera a přemýšlet, jak mu udělat radost, jakým způsobem k němu komunikovat. Věřím, že váš partner ocení, pokud se budete snažit kreativně vyjadřovat svoji lásku vůči němu. Naše vzájemné potřeby se liší a je velmi přínosné, budeme-li o nich spolu komunikovat. Vždy však musíme být k sobě upřímní a ohleduplní. Tvořivosti se nenaučíme hned, ale budeme-li dostatečně trpěliví a snaživí, jistě brzy uvidíme plody své práce.

Hledejte příležitosti jak udělat druhému radost!

Inspiraci k tvořivému jednání nemusíme často hledat daleko. Často stačí si všímat obecných zákonitostí, nebo být o trochu pozornější k potřebám svého partnera. Žádnou ženu nikdy neurazí pěkná květina. Bohužel ji však většina žen přijímá s přezíravostí typu: „Co zase provedl? Nebo, co zase bude chtít?“ Nebylo by krásné, dávat ženám květiny „jen tak“? Třeba proto, že je máme rádi a že si jich my muži vážíme? Ženy zase mohou hodně udělat proto, aby se jejich partner cítil doceněný. Co třeba napsat malý dopis provoněný vašim parfémem? Muži jsou bytosti ješitné a každý muž se bude rozplývat štěstím, pokud se v takové dopise dozví, že je ten nejlepší, nejúžasnější a nejšikovnější muž na světě. Muži to často na sobě nedají zdát, ale i pro ně znamená takové vyjádření lásky hodně.

Ženy zase potřebují často slyšet ty kouzelná slůvka: „Miluji Tě“. Říkejme jim je každý den! Tyhle slova se nikde neopotřebují a říci je můžeme v tisíci odstínech. Pokud chceme vypadat i trochu sofistikovaně či možná trochu zábavně, zkusme se je třeba naučit v 10 nejznámějších jazycích světa! Každou ženu dostane, když uvidí, že její miláček je pro ni ochotný i trochu studovat. Každá žena má taky ráda romantiku. Taková večeře při svíčkách, nebo víkend někde na samotě, to taky nemusí být špatné nápady. Možností je zkrátka mnoho, pokud máte stále o nápady nouzi, přečtěte si nějakou knihu s touto tématikou.

Hry pro oživení vztahu

Tvořivost však můžete praktikovat a rozvíjet také různými partnerskými hrami. Jejich účelem je udělat si vzájemně radost a otevřít se tvořivému vyjadřování naší vzájemné lásky. Jako příklad bych chtěl uvést 2 hry. Jmenují se Miska na dobroty a Den zájmu.

1.) Miska na dobroty

Tato hra má za cíl rozmnožit počet pozitivních interakcí mezi partnery. Připravíte si seznam věcí, které byste chtěli, aby pro vás váš partner udělal. Je vhodné si jednotlivá přání zapsat na samostatné lístečky, přičemž přání partnera budou jiné barvy než přání partnerky. Následně přání dáte do misky na dobroty, nebo do podobné nádoby. Každý den, potom oba vytáhnete z misky jeden papírek se přáním a rozhodnete se tuto věc pro svého partnera udělat. Je třeba brát v potaz splnitelnost přání, takže přání typu: „změň se“ nebo „začni uklízet“ nejsou příliš vhodná. Lepší je zvolit něco konkrétního a splnitelného. Například „vezmi mě na procházku“ nebo „pozvi mě někam do kina“ či „obejmi mě“. Opět záleží na našich možnostech a fantazii.

2.) Den zájmu


V této hře, jde o to, určit jeden den, v němž se budete snažit udělat pro svého partnera co nejvíce hezkých, příjemných a pozitivních věcí. Den zájmu je dnem, kdy svého partnera zahrnete záplavou dobrých věcí. Zkrátka se mu budete snažit udělat co nejvíce radost. Může to být třeba společná večeře, nebo čtení oblíbené knížky, či shlédnutí oblíbeného televizního pořadu. Možností je více a záleží jenom na vás a na vašich možnostech.


Jak jsme tedy mohli vidět, tvořivost je velmi důležitý činitel, určující kvalitu našeho vztahu. Tvořivosti se můžeme učit a snažit se o ni. Nikdy bychom však neměli zapomenout, že tvořivost je stále jen nástroj, který by měl vést k prohloubení našich vztahů. Jak bylo již řečeno, tvořivost je most, který vede k tomu druhému. Cílem tedy není tvořivost sama o sobě, ale druhý člověk, se kterým se můžeme pomocí naší tvořivost sbližovat a zlepšovat tím tak náš vztah. Buďme tedy tvořiví a vynalézaví vůči svému partnerovi. Vždyť investice do láskyplného vztahu je možnost, jak zkvalitnit život nejen sobě, ale i svému partnerovi potažmo celé své rodině!

Tomáš Krahulec

Podobné články

Tvořivost v partnerských vztazích - 1. část

Podobná témata:
Sdílet článek

Líbil se Vám článek? Ohodnoťte jej!