Tvořivost v partnerských vztazích - 1.část
Hlavní strana Vztahy a společnost Partnerské vztahy Tvořivost v partnerských vztazích - 1.část

Tvořivost v partnerských vztazích - 1.část

Email Tisk
Hodnocení uživatelů: / 7
NejhoršíNejlepší 

Partnerské vztahy jsou pro náš život důležité

V našem životě je pro nás partnerský vztah často jedna z nejcennějších hodnot, které máme. Přesto však naše úsilí a ochota růst v partnerském vztahu často pokulhává. Kolik času, energie a peněz běžně investujeme do spousty jiných aktivit! Zlepšit však náš partnerský vztah nám přijde příliš těžké, složité možná i zbytečné.

V tomto dvoudílném článku se chci věnovat naší tvořivosti v partnerských vztazích. Tvořivost je totiž základní prvek možnosti zkvalitnění partnerského vztahu. Proč je tvořivost v partnerských vztazích jedna ze základních podmínek jeho úspěchu? Muž a žena. Dvě navzájem naprosto odlišné bytosti, s rozdílným myšlením, jednáním, chováním.

Proto, aby spolu mohli kvalitně žít, je zapotřebí hodně vzájemné tolerance a pochopení. Není vždy lehké pochopit svůj protějšek. Ne nadarmo se říká, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. Pochopit druhého, naučit se ho chápat ve všech jeho odlišnostech, to je výzva pro partnery na celý život! Co jim může na jejich vzájemné partnerské cestě pomoci? Mohou to být knihy, semináře nebo třeba jen dlouhé rozhovory u vyhřátého domácího krbu.

Tvořivost jako most mezi partnery

Ve vztahu k sobě, by se partneři měli snažit být tvořivý. Tvořivostí lze totiž překonat nejednu překážku. Osobně vidím tvořivost jako most mezi dvěma partnery. Jako most, přes který se dá bezpečně přejít k tomu druhému. Takové mosty však nejsou samozřejmostí. Je třeba je vybudovat. A to dá někdy hodně práce. Výsledek však stojí za to! Tvořivost v partnerském vztahu je často o tom, najít způsob, jak pochopit svého partnera, více se mu přiblížit, sdílet se s ním a udělat mu třeba i nějakou radost. Být ve vztahu tvořivý, znamená být aktivní. Je to vlastně způsob, jak dávám svému protějšku najevo svou lásku. Svůj vztah neustále obnovujeme, jestliže se k němu snažíme přistupovat kreativně. Dáváme mu takříkajíc šťávu. Kdo miluje, je tvořivý, protože láska je tvořivá!

Tvořivost ve vztazích není limitována věkem!

Tvořivost je ve vztahu maximálně důležitá, bohužel se často o ni málokdo vůbec snaží. Nesmíme však hledět jen na ostatní, ale raději se ptát sami sebe: "Jak se vlastně snažím být ve vztahu k partnerovi tvořivý?" Často omlouváme svoji nechuť slovy: "jsem už starý na to, abych něco nového vymýšlel" nebo "můj partner mě zná, nestojí o nějaké novoty ve vztahu a navíc přece ze sebe nebudu dělat blázna.." Tohle všechno jsou však jen výmluvy, které mají zakrýt naši vlastní pohodlnost a sobeckost.

V příštím článku s názvem Tvořivost v partnerských vztazích 2. část si uvedeme konkrétní příklady na tvořivost. Zamyslíme se také, jaké láskyplné slůvka chce náš protějšek slyšet. Ukážeme si dvě zajimavé hry, které můžeme kdykoliv vyzkoušet. Zkrátka si nastíníme, že pokud chceme, vždy můžeme být tvořivý a projevovat svou lásku partnerovi různými způsoby.

Tomáš Krahulec

Podobné články:

Tvořivost v partnerských vztazích 2. část

Podobná témata:
Sdílet článek

Líbil se Vám článek? Ohodnoťte jej!